על אודות

 

על אודות החוג:

ההכשרה האקדמית בחוג נועדה לטפח את יכולת ההתבוננות ביצירות אמנות ולהקנות את הכלים לניתוח של השפה החזותית שלהן. בתוך שלוש שנות לימוד לתואר בוגר, תלמיד מתפתח לחוקר צעיר עם הבנה מעמיקה ומקצועית של הקשריהם ההיסטוריים, החברתיים, האידיאולוגיים, הביוגרפיים, הפסיכולוגיים והאסתטיים. נכשיר אותך להיות חוקר ביקורתי בתחומך ולייצר ידע, ולא רק ללמוד אותו. החוג שלנו הוא הוותיק והמוביל בארץ בתחום התרבות החזותית. אנו מטפחים קהילת סטודנטים תוססת ועסוקים בפעילות ענפה: וועד הסטודנטים החוגי שלנו מפיק סיורים ומשיג הנחות וגישה למגוון אירועי תרבות ומבטיח קשר ישיר עם מוזיאון ישראל, הקהילה האמנותית בירושלים וברחבי הארץ, וכן מפעיל יוזמות ברשתות החברתיות. תכנית הלימודים שלנו משלבת נסיעות מסופסדות לחו"ל ומסגרות לחילופי סטודנטים. סגל ההוראה שלנו מונה חוקרים מעולים ומסורים, בעלי שם בארץ ובעולם, ועטורי פרסים, ומגיעים אלינו תכופות טובי המרצים האורחים מרחבי הארץ. כל סטודנט אצלנו זוכה להיחשף לידע עשיר, מעמיק ואינסופי המלווה ביחס אישי.

למה תולדות האמנות?

התחום שבו אנו עוסקים כרוך בחקירה מהנה ומאתגרת של התרבות החזותית. מפגש עם תרבויות העבר העתיקות, עם אמנות ההווה, הכיוונים המסתוריים של תרבות העתיד, ובכלים מקצועיים לביקורת, ניתוח והבנה חזותית. דימויים וסמלים מציפים אותנו בחיינו הפרטיים והציבוריים וקוראים לנו להתבונן בהם- בכל מקום וזמן, בבית, בעת בילוי ובעבודה, אנו נושאים אותם בכיסנו. אנו מאמינים כי כלים אלו ישמשו אותך היטב בעולם שבו התמונות הופכות לכלי תקשורת מרכזי ביננו.

מה עושים עם זה?

ידע על דימויים ותרבות חזותית חשוב מתמיד ויישומו נדרש בפיתוח יצירתי של תחומים שונים – עיתונאות, שימוש חכם ברשתות חברתיות, שיווק, פרסומת, בניית מאגרי מידע, תיירות, אוצרות, והוראה.

הלימודים בחוג יכשירו אותך לקראת:

  • המשך ללימודים מתקדמים באוניברסיטה העברית ובאוניברסיטאות מובילות אחרות.
  • אוצרים בגלריות.
  • ייעוץ לאספנים ולחברות.
  • כתיבה ועריכת תוכן בגופי תקשורת שונים.
  • הדרכה במוזיאונים, בגלריות, בתי תרבות ועוד.
  • הוראה בבתיה"ס ובמסגרות בלתי פורמליות.

אנו ערוכים לסייע בלימודיך באמצעות מלגות, ותכנית פרסי הצטיינות כספיים המוענקים בשנה ג'.

 

 

סמל חוג : 197

פקולטה : מדעי הרוח

קמפוס : הר הצופים