גימלאים

מילי  הד

פרופ' מילי הד

milly.heyd@mail.huji.ac.il

מומחית לאמנות מודרנית, עכשווית וישראלית. >>>

קרא עוד
היא חוקרת אמנות בדגש פסיכולוגי ומתעניינת בשאלות זהות באמנות יהודית, באמנים יהודים מסתתרים ודאדא (מאן ריי, טריסטאן צרה, הנס ריכטר).

לתיאום פגישה - milly.heyd@mail.huji.ac.il

קראו פחות
עליזה  כהן - מושלין

פרופ' עליזה כהן - מושלין

02-5882281
aliza.cohen-mushlin@mail.huji.ac.il

פרופ' עליזה כהן – מושלין מומחית לכתבי יד לטיניים ועבריים מימי הביניים וחוקרת אדריכלות יהודית מהעת העתיקה ועד התקופה המודרנית. >>>

קרא עוד
את תואר הדוקטורט שלה קבלה ממכון וורבורג בלונדון והאוניברסיטה העברית בירושלים. מ-1981 ועד לפרישתה לגמלאות ב-2006 לימדה בחוג לתולדות האמנות באוניברסיטה העברית, פרסמה שלושה ספרים על כתבי יד לטיניים ומאמרים רבים. השתתפה עם חוקרים אחרים בהוצאות פקסימיליה של כתבי יד עבריים והייתה עורכת השנתון Jewish Art  במשך 12 שנה. בשנים 1991-2006 כיהנה כמנהלת המרכז לאמנות יהודית באוניברסיטה העברית, הקימה בו את מדור האדריכלות, הובילה עשרות משלחות לתיעוד האמנות היהודית הנכחדת ברחבי העולם וניהלה מספר פרויקטים מחקריים חשובים. בשנת 1994 הקימה פרופ' כהן-מושלין את "בית תפילה" – מכון לחקר אדריכלות יהודית באירופה באוניברסיטה הטכנית בבראונשוויג ועומדת בראשו עד היום. כמו כן היא עומדת כיום בראש "האינדקס לאמנות יהודית ע"ש בצלאל נרקיס" במרכז לאמנות יהודית. פרופ' כהן מושלין היא עמיתה בוועדה הבינלאומית לפליאוגרפיה לטינית, פרופסור כבוד באוניברסיטת בראונשוויג וחברה באקדמיה למדעים של בראונשוויג. בשנת 2009 הוענק לה עיטור כבוד מטעם נשיא גרמניה.

קראו פחות
זיוה   עמישי - מייזלש

פרופ' זיוה עמישי - מייזלש

maisels@mail.huji.ac.il

חוקרת אמנות מודרנית ואמנות יהודית מודרנית. כלת פרס ישראל לחקר תולדות האמנות לשנת 2004. >>>

קרא עוד
עמישי-מייזלש נולדה בניו יורק. בשנת 1959, עלתה עם משפחתה ולמדה בבצלאל ובמקביל באוניברסיטה העברית. ב-1960 שבה לארצות הברית לסיים לימודי תואר ראשון ושני באוניברסיטת קולומביה. בשנת 1962 שבה לארץ והחלה ללמד באוניברסיטה העברית. בשנת 1970 הוסמכה, בהצטיינות יתרה, לדוקטור באוניברסיטה העברית. נושא הדוקטורט היה "הנושאים הדתיים של גוגן". היא פרסמה ספרים ומאמרים רבים על אמנות מודרנית ועל אמנות יהודית מודרנית, וב-1993 הוציאה ספר חשוב על השפעת השואה על האמנות. היא ממשיכה לעבוד על נושאים אלה אחר פרישתה. בזמן שרותה באוניברסיטה העברית הייתה פעמיים ראש החוג לתולדות האמנות, ושרתה כראש המכון לאמנויות, שפות וספרות וכראש המכון למדעי הרוח הכלליים. לתיאום פגישה:  maisels@mail.huji.ac.il

קראו פחות
ליובה פרידמן

פרופ' ליובה פרידמן

02-5883864
Luba.Freedman@mail.huji.ac.il
בנין מדעי הרוח, חדר 7708

חוקרת אמנות איטלקית במאות החמש-עשרה והשש-עשרה בפירנצה, רומא, ונציה, פרמה וקורג'ו. >>>

קרא עוד

עם סיום לימודיה התיכוניים במוסקבה ועוד טרם עלייתה ארצה ב-1972, הבינה שהיא רוצה להתמחות בתולדות האמנות האיטלקית בתקופת הרנסנס עם דגש על המורשת הקלאסית. את התואר השני והשלישי עשתה באוניברסיטה העברית בהדרכת מיסד החוג וחתן פרס ישראל, פרופסור משה ברש.

פרופ' פרידמן כתבה חמישה ספרים וכחמישים מאמרים על יצירות מופת של האמנות חזותית ומתוכם שלושה על הספרות האיטלקית (פטררקה, בוקצ'יו וטסו). היא גם שיתפה פעולה בעריכת ספר של מאמרים העוסקים במיתולוגיה. בכל פרסומיה באה לידי ביטוי התעניינותה המתמדת בנושאים קלאסיים, נוצריים, ואסטתיים

שעת הקבלה מתקיימת בימי ג' וד' סביב לוח הזמנים של הקורסים שלי​; בתאום מראש​ באמצעות ה​דואר ה​אלקטרוני; נא לא לכתוב מיום ה' עד יום א'​.

 

קראו פחות
שלום צבר

פרופ' שלום צבר

02-5883664
shaloms@mail.huji.ac.il
בנין מדעי הרוח, חדר 5135

חוקר אמנות ופולקלור יהודי (דוקטורט בתולדות האמנות, אוניברסיטת קליפורניה, לוס אנג'לס, 1987). >>>

קרא עוד

מרצה בחוגים לפולקלור יהודי והשוואתי ותולדות האמנות באוניברסיטה העברית. תחומי המחקר: אמנות יהודית ואמנות עממית, תרבות חומרית ואפמרה, חפצים במחזור החיים ומעגל השנה, טקס ומנהג של קהילות ישראל באירופה ובארצות האסלאם (דגש מיוחד על התרבות של יהודי איטליה והתפוצה הספרדית באירופה), קשרי גומלין תרבותיים ואמנותיים בין קהילות ישראל ושכניהן בעולם הנוצרי והמוסלמי, דימוי היהודי וכתב עברי באמנות הכללית. פרסם למעלה מ-200 ספרים ומאמרים בתחומים אלה. כמו כן אספן של פריטי יודאיקה ואפמרה ישראליים ומרצה ומדריך סיורים לימודיים באתרים יהודים באירופה, צפון אפריקה, הודו, ומרכז אסיה.   

 

 

שעת קבלה - עפ"י קביעה מראש

קראו פחות
ביאנקה  קוחנל

פרופ' ביאנקה קוחנל

kuehnel@mail.huji.ac.il
בנין מדעי הרוח חדר 5809

חוקרת אמנות ימי הביניים. >>>

קרא עוד
פרסמה ספרים ומאמרים על אמנות ואדריכלות הקשורה במסורת המקומות הקדושים בא״י ובאירופה, וכן על דימויים חזותיים של המדע בימה״ב. הוזמנה כאורחת במוסדות מחקר מובילים בארץ ובעולם (CESM Poitiers;Free University Berlin;Biblioteca Hertziana, Rome ; Max Planck Kunsthistorisches Institut Florenz;Ruprecht-Karl University Heidelberg;Israel Institute for Advanced Studies) וזכתה בפרסים וקרנות מחקר יוקרתיים (GIF; Thyssen; Max-Planck; ERC). פרופ׳ קוחנל כיהנה כראש החוג לתולדות האמנות ויסדה את פורום אירופה באוניברסיטה העברית, אותו היא ניהלה במשך שנים רבות. היא העמידה דורות של תלמידים, חלקם מלמדים וחוקרים באוניברסיטאות מובילות בארץ (ירושלים, תל אביב, חיפה, באר שבע) או משמשים כאוצרים במוזיאון ישראל.

קראו פחות
אלישבע  רבל - נהר

פרופ' אלישבע רבל - נהר

daniel.revel@gmail.com

מומחית לאמנות יהודית בימי הביניים ובאמנות יהודית. >>>

קרא עוד
כיהנה כראש החוג וכראש התוכנית הרב-תחומית בפקולטה למדעי הרוח. הייתה בעלת הקתדרה לתולדות האמנות על שם נקולס לנדאו. מחקריה עוסקים באיקונוגרפיה תנ''כית בימי הביניים, בפולמוס היהודי-נוצרי ביצירות האמנות המדיאבליות ובדמות היהודי באמנות בימי הביניים. אלה פורסמו בשלושה ספרים ובמאמרים רבים. הייתה חוקרת אורחת במוסדות שונים בעולם (באוניברסיטת בר-אילן,  ב EPHPE בפריס, ב JTS בניו יורק, במקסיקו, בבולוניה ועוד).

לתיאום פגישה: daniel.revel@gmail.com

קראו פחות